Yoksa siz hala botoks yaptırmayanlardan mısınız? Güzellik-Bakım

botoks

Ben öyleyim.

Birkaç sene öncesine kadar da yaptıran arkadaşlarıma kınayan gözlerle bakar, anlamaz, neyi var ki kendine bunu yapıyor, doğal güzellik en güzeli gibi söylemlerde de bulunurdum.
Ta ki bugünlere kadar..

Yaşım 37, dolayısıyla çevremde bu yaş civarında pek çok arkadaşım var. Akranlarımda ve kendimde gözlemlediğim, 30’dan sonra yıllar çoook çabuk ve haşin geçiyor ve daha hızlı yaşlanıyoruz, kesin bilgi :) Ne kadar iyi beslensen de ne kadar uyusan da (ki bu kısmı maalesef bende eksik), ne kadar pozitif ve olumlu bir insan olsan da hepimiz az çok benzer şekillerde yaşlanıyoruz ve geridönüşü mümkün olmayan bir hal alıyor. Alnımızda çizgiler, iki kaş arasında kızgınlık çubuğu, göz çevresinde kaz ayakları, göz altlarında o bizi çook yorgun gösteren çukurlar oluşuyor ve hatta bugün öğrendim ki dudağımız bile yaşlandıkça inceliyor.

Ben genel olarak kendinden, vücudundan memnun bir insan olsam da eski halimi istiyorum. Tıpkı sıkılaşma hareketinde yola çıkışım gibi, bu ben değilim. Aynalarda gördüğüm yorgun ve “daha” yaşlı kadın..

İsteğim 25-30’lu yaşlarda kalmak..Ve bugün öğrendim ki yapılacak birkaç küçük uygulama ile o yaşlardaki yüzüme, cildime, göz altlarıma kavuşmam mümkün.

Kesinlikle yüzümde bir şeyi değiştirmek istemiyorum ama derinleşmeden çizgilere müdahale edeyim, çukurları doldurayım, incelen dudağımı tekrar eski haline döndüreyim.

Bunun için de neler yapılması gerek diye araştırdığımda botoks ve dolgu cevabını aldım.

Şimdi karar aşamasındayım. 6 ay etkisi olan bu uygulamaları yaptırayım mı? Yoksa hiç bulaşmayayım mı?

Yaptıranlar ne önerirsiniz? Ne kadar memnunsunuz? Neden memnun kalmadınız? Fikirlerinizi almayı çok isterim.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir