Yaşanmış olsun Blog / Stil

oda4

Bizler yani 90 larda çocuk/ergen olanlar, evlerinin salonlarında oturamayan, oynayamayan çocuklardık. Evin en güzel alanı, en geniş odası aman bir misafir gelir de rezil oluruz düşüncesinden midir, eşyalarımız eskimesin diye mi yoksa bir evi çekip çevirirken bari orası temiz kalsın da kolaylık olsun diye mi bilmiyorum, salonlar kapalıydı evlerimizde. Oturma odasında oturulur, yenilir içilir, salona belki sessizlik gerektiği anlarda birazcık girer çıkardık ya da misafir geldiyse açardık.

Ben evlendiğim ve kendi evim olduğu an, salonda yaşamaya başladım. Zaten 2+1, mini mininacık olan, ilk göz ağrımız güzel evimizde, sabahın köründe çıkıp, akşamın karanlığında geldiğimiz saatlerde 3+1 olsa da o salonu kimseye yar etmez, tepe tepe kullanırdım da, 2+1 olduğu için salon kavramı pek olamadı.

Sonra daha büyük bir eve geçtik ama bizde yine oturma odası kavramı olamadı, salon bizim yaşam alanımızdı, hala da öyle.

Ben eşyayı tepe tepe kullanan biriyim, esiri olmaktan korkarım, bağlanmaktan korkarım. Evde yaşanmışlık her yerde görünsün isterim, o zaman rahat ederim. Dağınıklık sevmem ama sıcak olsun, yuva olsun, eski olsun, hatıraların izleri olsun isterim. Metal sevmem, soğuk sevmem, ahşap severim, sıcak renkler severim.

Eve biri geldiğinde aman bir yere bir şey dökmeyeyim diye düşünmesin, aman çocuklar leke yaptı diye endişelenmesin, rahat hissetsin isterim. O yüzden de sanırım ben de öyle hissetmediğim evlere pek gitmek istemem. Katalog evleri vardır ya,işte o evlerde ben rahat edemem. Kitap gibidir, her şeyin yeri bellidir, halıda leke olmaz,duvar yeni boyanmış gibidir, eşyalar hiç oturulmamış sanki.

Neyse uzun lafın kısası yaşanmış olsun isterim. İşte pinterest’ten seçtiğim, bana uyan, yaşanmış, yaşayan sıcak odalar seçtiklerim..

oda3 oda1

Bu fikri sanırım yapmam ama değişik bulduğum için eklemek istedim:

 

e93a1ec1eab40c1a9203a056c4ac5ab7

Kitaplar için pufun altına bölme fikrini ise çok sevdim:

4204d5535fe0ab5b5b5da64e49f1ee77

oda2

 

Yazılar hariç bir duvarı koyu renk yapıp, kanvas resimlerimizle kaplamayı düşünüyorum bu şekilde;

5a99dc707231badaf9b4b320441089db

 


Yorumlar

  1. merhaba yazılarınıza bayıldım fakat instagram ve face linklerinize tıkladım böyle bir sayfa yok diyor mail adresime yollarsanız takip etmek isterim, instagram tatlitelass ve showtasarim.com http://www.bebek-nikah.blogspot.com bende beklerim,takipteyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir