Stilimizi değiştiriyoruz.. Alışveriş / Stil

lookbook

Bir haftalık İstanbul Fashion Week koşuşturmasından sonra yine beraberiz.

Hatırlarsanız, geçen yazımda gardırop detoksunu anlatmıştım. Mevcut stilinizden memnunsanız işinizin kolay olduğunu ancak stilinizi değiştirmek istiyorsanız biraz çalışmanız gerektiğini söylemiştim. İşte o bahsettiğim ‘Stil Değişimi’ çalışmasına başlıyoruz!
Tataaam, her yerimiz “Kamu Spotu”, bir tane de benden geliyor!!! Genel bir düşünce var, stil danışmanı danışanını canı istediği gibi değiştiriyor, kendi nasıl giyiniyorsa ona göre kıyafetler aldırıyor. Hayır, bu kesinlikle doğru değil. Danışan ile yaklaşık bir saat süren bir görüşme sonucu bir nasıl bir değişim süreci geçireceğine karar veriliyor ve daha sonra bir lookbook hazırlanıp değişim sonunda danışanın nasıl görüneceği benzer fotoğraflarla canlandırılıyor. Burada amaç danışanın hayat stiline uygun, rahat kullanacağı kıyafetlerle bir değişim sağlamak, yani uzun lafın kısası “Minik Minik Zehra”lar yaratmak değil :)

Ben Perihan’ı senelerdir tanıyorum ve onun için kafamda çoktan düşündüğüm bir stil vardı. Yaptığımız bir saatlik görüşme sonucunda tam da benim istediğim stil, yani bir “Yeni Dönem Boho Kızı” olmasına karar verdik. Bu bohem kızlıları eskisi salaş gezmiyorlar. Son derece bakımlılar ama temelinde bohemler. Yukarıdaki fotoğrafta neler alabileceğimize dair bir fikir olsun diye bir lookbook hazırladım. Şanslıyız çünkü 2015 İlkbahar-Yaz’da Boho stili son derece moda mağazalar Boho ürünlerle dolu. Peri’nin gardırobunun eksiği renk! Renkli tulumlar, renkli aksesuarlar, kırmızı ruj, renkli sandalet … Alışverişte bütçemizi bunlara harcayacağız.
Bundan sonraki adım alışveriş olacak. Önce Peri ile bir bütçe belirleyeceğiz ve alışveriş listesi hazırlayacağız. Daha sonra ben onun için bir ön alışveriş yapacağım. Hangi ürün, nerede, kaça gibi bir araştırma sonrasında mağazaları dolaşacağız. Bu ön çalışmanın yararı ise Peri’ye vakit kaybettirmemek. Direkt mağazalara gideceğiz ve ben ürünleri deneme kabinine getireceğim. Bakalım neler olacak? Görüşmek üzere …

Zehra Bural
Moda ve Stil Danışmanı
zehra@stillab.com.tr


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir