#sıkılaşmahareketi başlasın! #sıkılaşmahareketi

peri11

Oldum olası ince biriydim. Yer yer, kilo almazdım. Hala da fazla fazla yer, az alırım. Yani şu anda benim yediğimi yiyen, benim yaşımdaki kadınlara göre metabolizmam daha fazla yakıyor, o kadar yemeye kilo almıyorum ama eski inceliğim de yok.

Ve fakat bu, ben değilim. Yağlı ve hantal halimden sıkıldım. Hani “bana teyze dediler” reklamı var ya işte ben şu an tam “teyze” hissediyorum görüntüm itibariyle. Oysa “bana abla desinler” istiyorum :)

E tabi öyle yiyerek ve oturarak olmuyor bu işler. Yaş 37, eskisi kadar hızlı değil metabolizma. 40’a yaklaşırken, bende bir şeyler yapmam gerek duygusu belirdi. Bir şeyler yapmam gerek dedim ve buna kendimi kötü hissettiren, sanki ikinci kat derim varmış gibi giydiklerimi yakıştıramamama sebep olan, hep karın kısmı bol, mümkünse yapışık olmayan bluzlar almama sebep bu yağlardan kurtularak başlamaya niyet ettim. Buna bir de isim taktım #sıkılaşmahareketi. Neden sıkılaşma hareketi?

Çünkü ben fazla kilolu değilim, şu anda kilom 62,5-63 civarı yani büyük kızıma hamile kalmadan önceki kilomdan 2,5 kilo fazla. Ama görüntüm öyle demiyor. Sanırsınız o halimden 10 kilo fazlayım. Bunun nedeni de artık esnekliğini yitirmiş cilt ve yağ oranı artışı. O yağlar gidecek, o göbek inecek, o kollar,bacaklar incelecek!
Fazla kilo vermesem de (hedef:57kg olmak) sıkılaşmak asıl hedefim.

30-day-thigh-slimming-challenge1

Bunun için de kendimce bir plan yaptım. Fazla vaktim yok , iki çocukla hem de evden çalışırken bir salona gidip spor yapmak benim için zor. O yüzden evde yapılabilecek, çok vakit almayan, kısa zamanda benim istediğim sonucu verecek ne yapabilirim derken şu resimde gördüğünüz 30 günlük program gözüme takıldı, ben bunu yaparım dedim. Kendime 3 ay süre veriyorum. Haziran’ın ilk haftasına kadar “eski ben” olacağım. Challenge diyorlar ya hah işte kendime meydan okuyorum, o yüzden de bloga yazıyorum her şeyi, utanayım da geri dönmeyeyim sözümden, herkese rezil olmayayım :))

Neler yapacağım ;
– Her gün bu resimdeki programa uyacağım (yolculuk günleri hariç).
– Haftada 2 kere de evimizin yanındaki parkta 45 dakika hızlı tempo yürüyeceğim.
– Tatlı ve alkol haftada 1 olacak, sadece 1 porsiyon yiyeceğim/içeceğim.(kaç porsiyon yiyordun ki demeyin)
– Ara öğünleri Türk kahvesi (şekerli), sütlü kahve (şekersiz) veya hurma, kayısı gibi atıştırmalarla geçireceğim
– Hamur işini, karbonhidratı azaltacağım ama kesmeyeceğim
– Sürdürülebilir bir program izleyeceğim, kendimi zorlayıp, sıkmadan hayatım boyu yapabileceğim bir alışkanlık geliştirmeye çalışacağım hem yeme-içme hem de fiziksel hareket olarak.
– Sadece fiziksel aktivite ile değil dışardan yapabileceğim sıkılaştırıcı krem veya uygulamaları araştırıp deneyeceğim buradan da paylaşırım

Herkesi bu meydan okumaya davet ediyorum. Sıkılaşma hareketi başlasın!


Yorumlar

  1. bugi diyor ki: Mart 11, 2015 at 8:37 am

    hadi hep beraber o halde .bu arada gayet hoş görünüyosunuz aslında ama daha sıkı ve zinde hissetmekse amaç eyvallah yoksa bir peri bir kemik olmanın alemi yok bence .sevgiler :)

  2. banu diyor ki: Mart 11, 2015 at 6:31 pm

    Ay ben varım. Ben de 37 yim. Ve cok moralim bozuk bu kilo yüzünden. .. sıkı diyetler yapamıyorum. Sporada vaktim yok. İş güç çocuk ev derken… durum fena. Sizi takip ediyorum. Bana iyi bir motivasyon oldunuz başlamak için. Hadi bakalım. Hedefim 60 kg. Hazirana kadar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir