Oto koltuğu ne alsak? Römer mi Maxi Cosi Tobi mi? Alışveriş / Çocuk

 

römer oto koltuğu

Bugün Aydişko’ya oto koltuğu araştırmalarımıza başladık.
Çevremdeki tüm anneler Maxi Cosi Tobi ve Römer öneriyordu güvenlik testlerinde en başarılı olanlar bu markalar olduğu için. Böyle olduğunu bugün satış görevlisinden de duydum yani sevgili arkadaşlarımın verdiği bilgiler onaylandı. Test sonuçlarına göre 1 numara Römer, 2 numara Maxi Cosi Tobi imiş. Römer’in baş kısmındaki korumalar siyah köpükten olduğu için darbeyi emip yamulma, çökme yapmazmış. Yani satış görevlisi Römer’in en güvenli ve sağlam olduğunu söyledi kısaca. Aldık Aydişko’yu hem Römer’in hem de Tobi’nin içine oturttuk. Tobi’nin baş kısmı daha geniş duruyordu Römer’e göre, bu yüzden Aydişko Römer’den pek hazzetmedi, ıkın sıkın oldu onda otururken. Satış görevlisi Römer’in baş kısmının dar olmasının güvenlik açısından daha iyi olduğunu belirtti, ama bizimki pek sıkıldı. Tobi’nin yatışı 3 seviyeli, Römer ise 2 seviyeli. Bir de Tobi biraz daha yüksekçe.
Bu yazıyı yazarken aklıma geldi, Çokoprenses’te şu yazısında oto koltuklarından bahsetmişti. Orada Römer’in “king size” modeli olduğunu farkettim, bizim Ayda’yı oturttuğumuz sanırım king size değildi. Yarın da gidip bir king size modeline bakayım. Römer almam gerekiyormuş gibi hissediyorum ama kızım Tobi’yi daha çok sevdi. Tobi alsam çok mu farkeder güvenlik açısından bilemedim, kullananlar varsa yorumlarınızı beklerim.
Bir de nerden alsak konusu var. e-bebek’de 31 Aralık’a kadar bu koltuklarda kampanya varmış, ikisi aynı fiyata denk geliyor. Haşim İşcan’a mı gitseek, bu kampanyadan mı istifade etseeek ? Ben en iyisi bir de Joker’e bakayım.
Büyük bir heyecanla bekliyorum oto koltuğuna geçişimizi, arabada rahat yolculuk ederiz hayaliyle, umarım hayallerim suya düşmez.
Ayda’nın kararsız annesi

Yorumlar

 1. ay naptınız merak ettim,römer’e tam oturdu Ceren,tobide böyle emanet gibi durdu çocuk.gayet memnunum,isofix değil diye baya üzülmüştüm,zor gelmişti bunu takması ama meger takmasını bilmiyomusum:))gayet pratik:)

 2. bi de kelime dogrumalayı kapatırsan,çok zor oluyo yorum yazmak:(

 3. Çokocuğum,
  tekrar gidip denedik, bu sefer hem römer’de hem de tobi’de oturmak istemeyince anladım ki onun derdi oto koltuğuna oturmak ile, yani modeli farketmiyor. O yüzden Römer aldık, yarın kullanmaya başlayacağız. Allahım inşallah sıkılmadan oturur artık yüzü yola dönük olacak, daha uzun yollara gidebilmeyi hayal ediyorum :)
  Hemen kapattım kelime doğrulamayı, seni kıracağıma kafamı kırarım 😛

 4. Teşekkür ederiz. Çok aydınlatıcı bir yazı olmuş. Ama ben Römere karşı Tobi önerenlerdenim.

 5. Anonymous diyor ki: Kasım 6, 2013 at 2:58 pm

  peri römerin hangi modelini aldınız…memnunmusunuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir