Oriflame The One Alışveriş / Anne / Blog

oriflame the one

Zor bir 10 günün ardından sevgili Meltem’in bu davetine koşa koşa gittim diyebilirim :) Harika bir mekanda, çok keyifli bir konu bizler için hazırlanmıştı. (Zor günlerin nedenini ayrıca kaleme alacağım.)

Oriflame’in yeni serisi The One ürünlerini tanıdığımız ve sevgili Rıfat Yüzüak’dan doğal makyaj tüyoları aldığımız etkinlik ,resimlerden de anlaşılacağı üzere her ince ayrıntı düşünülerek hazırlanmıştı. RıfatYüzüak’ı instagram’dan takip ediyor ve hayranlıkla çalışmalarını izliyordum. Bize sunumunu ve makyajı anlattığı sırada mütevaziliğine de ayrıca hayran oldum. Benim yaptığım bu makyajı sizler de çok kolaylıkla hatta daha güzelini yaparsınız dedi her seferinde. ve sorularımızı da sabırla ve neşeyle cevapladı ki bence bu kadar blogger annenin sorularını cevaplamak kolay değil :)

oriflame1  IMG_3378

 

Bu güzel hanım kim dersiniz? Fıstık anne sevgili ev sahibemiz :)

IMG_3379

 

Rıfat Yüzüak’ın bize verdiği ufak tüyolardan aklımda kalanlar ve hatta uygulamaya başladıklarım şunlar:

* Fondöten homojenize ve çok ince olmalı bunun için de fırça ile aplike etmek en sağlıklısı. BB kremler yaz için ideal ki ben de bu kremleri çok ince ve kullanışlı buldum.

* Göz altları açık renkle kapatmaya çalışmak büyük hata. Bu hata torba ve morlukları daha belirgin hale getiriyor onun yerine ten renginizin 1 ton koyusu kullanılmalı.

* Fondötenden 1 ton açık transparan pudra ile göz altları ve T bölgesi kapatılarak harika bir görüntü elde ediliyor. Bu uygulamayı görünce ilk işim gidip transparan pudra denemek oldu ve tam bana göre olduğuna karar verdim.

* Göz kapağına krem göz farı uygulaması hem kolay hem de kalıcı. Bunu da denedim hatta bendeki ürün ten rengine yakın yaza uygun bir ürün yanaklarıma da bu ürünle ışıltı veriyorum.

*Gelelim maskaraya..Ben yıllarca uzun uzun maskara sürdüğü için dalga geçilmiş bir insan olarak ne kadar doğru bir harekette bulunduğumu tekrar anladım. Sevgili Rıfat Yüzüak da maskaranın cinsinden ziyade uygulama şeklinin önemini vurguladı. Kirpikleri bir o yana ,bir bu yana bastırarak değil havalandıra havalandıra maskara uygulamanın doğru olduğunu gösterdi ki ben de az da olsa kirpiklerimi yıllardır bu yöntemle bir şeylere benzetiyorum :)

*Allık konusunda ise fırça kullanımındaki hatamızı anlattı ki ben de aynen onun söylediği şekilde fırçayı allığa bastıra bastıra kullanırdım. Oysa hafifçe dokundurarak allık kullanmak en doğrusuymuş. Fırçalarımızı bastırmıyoruz, hafifçe ürüne değdiriyoruz.

 

Ve işte bir kaç gün sonra özel bir gece için denediğim makyajım aşağıda. Bu makyajda The One colour Impact krem göz farı ve The One Volume Blast maskara da kullandığım ürünler arasında..

peri1

Bu keyifli gün için sevgili Meltem’e, Rıfat Yüzüak’a ve Oriflame’e teşekkürler…

 

 

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir