Nişantaşı botoksu Güzellik-Bakım

botoks ve dolgu

Birkaç ay önce şu yazımda yazmıştım botoks ve dolgu ile tanıştım, deneyeceğim diye. Denedim de! Sonuçtan da çok memnunum. Üst yüz bölgesine (yani alın ve göz çevresindeki kazayaklarına) botoks, üst dudağıma da (hyalüronik asit ile) dolgu yapıldı.

Alle Klinik’te Dr.Sevinç Elinç ile HtHayat için yaptığım röportaj ve çekim sonrası bu kararı aldım. Sevinç Hanım’ın kendi yüzüne yaptığı uygulamalar sonucu görüntüsü çok hoşuma gitmişti. Doğal ve ışıl ışıldı. Benim de istediğim yüzümdeki deformasyon ve yaşlılık izlerinin geriye gitmesiydi. Çok mutluyum ki öyle de oldu.

Ben her yerde yaptırdığım uygulamaları paylaşmasam, insanların fark edemeyeceği, “sende bir güzellik” var deyip acaba ne yaptırdı diye düşüncekleri ama beni benden farklı göstermeyen bir sonuç elde ettim.

Başta eşim olmak üzere kime söylesem bana karşı çıkmıştı, ben de eski bir “doğallık yanlısı” olarak çekinmiyor değildim. Hatta eşim ” Ajda Pekkan olarak dönmezsin inşallah” demişti. Sonra çok sevgili Damla da yazısında “Ajda Pekkan’ın askerleri“nden bahsedince dedim ki dur ben de “Peri’nin askerleri”ni yazayım.

Benim elde ettiğim doğal sonucu gören çevremdeki ve sosyal medyadaki birçok kişi benden sonra benzer uygulamaları yaptırdı. Bir kısmı bunu ailesinden bile gizliyor ve zaten anlaşılmıyor. O yüzden size askerlerimin sonuçlarını gösteremem ama hiçbiri Ajda Pekkan’ın askerleri değil bundan emin olabilirsiniz. Çoğu kişi Damla gibi, botoks ve benzeri uygulamalara başlayan kişinin yıllar içinde Ajda Pekkan suratına benzer bir surata dönüşeceğini sanıyor. Oysa o şekilde bir yüz ya isteyerek ve bilerek yapılıyor (ki buna piyasada Nişantaşı botoksu da deniyormuş ve bazı kadınlar bu görüntünün güzel olduğunu düşünüyor) ya da uygulama hatası sonucu olabiliyor. Yani çok kırışıklı biri ısrarla ve ısrarla ben burayı böyle istiyorum derse, o hekim (veya uygulayan uzman) dozu fazla kaçırırsa, mimiksiz, yapay, şişik, gerim gerim gerilmiş bir surata sahip olmak mümkün.

Ben, çevrem ve sosyal medyada takip edenler için çok pozitif bir denek oldum. Bu işin aslında sadece “Nişantaşı botoksu” demek olmadığını deneyimleyip paylaştım. Ve anladım ki burada kilit nokta eski halinizden farklı görünmemeye çalışmak. Yani bir 5-10 sene öncesine gitmek mümkün ama biraz daha fazlasını istiyorum derseniz ve doktorunuz da bunun aslında bu şekilde mümkün olmadığını ve yapay duracağını izah etmezse yanlış yollara girebilirsiniz. Kendinize doğru doktoru seçin. Daha önce yaptığı uygulamalara bakın, mümkünse canlı örnekler olsun, fotoğraflar değil. Merdiven altı uygulama yapanlardan kaçının mutlaka doktor olmalı, çok ucuza bunu yapıyorum diyenlere de şüpheyle bakın derim.

Peri’nin askerleri, eylemlerim devam edecek, beni izlemeye devam edin 😉


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir