Müjgan* ile barışma Anne / Yaşam

ipek kirpik son hali

Benim makyaj yaparken en çok uğraştığım kısım kirpiklerimi boyamaktır. 5 dakikalık makyajımın 4 dakikası rimel sürerek geçer. Maalesef ki eskisi kadar sık olmayan kirpiklerimi istediğim görüntüye ulaştırmak kolay olmuyor. Geçtiğimiz yaz bir arkadaşımın taktırdığı ipek kirpikleri görüp çok beğenince denemeyi kafaya koydum ve onun yıllardır gittiği yer olan Nailtime Meral Mengüş‘ün ellerine kirpiklerimi teslim ettim.

kirpik takılmadan önceki orjinal hali

kirpik takılmadan önceki orjinal hali

Önce kısaca bilgi aldım. İlk sorum tabii ki kendi kirpiklerim zarar görecek mi oldu. Meral Hanım açıkyüreklilikle hiç zarar vermiyor diyemem ama eğer sık sık tekrarlanmazsa ve doğru kişiler uygularsa gözardı edilebilir bir zarar söz konusu dedi. Her gün rimel süren ve sonra akşamları da bunu çıkarmakla uğraşan biri olarak, rimel uygulama ve çıkarma işleminin zararından farklı bir zarar olmayacağını düşündüm ve denemek istedim.

İşlem 30-40 dakika sürüyor. Meral Hanım tek tek kendi kirpiklerinize uygun olan uzunlukta ipek kirpikleri takıyor. Gözaltına yapışan bantlar biraz kuruluk ve gerginlik hissi veriyor onun dışında hiç bir rahatsızlık duymuyorsunuz. Sadece tüm işlem boyunca gözlerinizi açamıyorsunuz.

ipek kirpiklerim takılırken bir sohbet bir muhabbet :)

ipek kirpiklerim takılırken bir sohbet bir muhabbet :)

Gelelim ipek kirpik kullanım avantaj ve dezavantajlarına;

  • Sabah kalkınca bir bakıyorsunuz karşınızda sanki makyajlı yüzünüz var. Yani ben bu işi çok sevdim, uyanır uyanmaz istediğim görüntü beni karşılıyor.
  • Zaten 5 dakikalık makyajın 4 dakikası rimel sürmek olunca ve de şu anda ona ihtiyaç kalmayınca bir allık ve rujla makyajım tamamlanıyor, ta taaa 1 dakikada hazırım :)
  • Yine ben herkese yayın yaptığım için kirpiklerimi herkes biliyor ama söylemesem fark etmeyecek çok kişi var. Bence bende doğal bir görüntü oldu.
  • Sürekli gözleriyle oynayan biri olduğumu şimdi fark ettim. Başta arada unutup ovalamaya falan kalktığım oldu ama birkaç gün sonra alıştım.
  • Yatarken yüzüstü yatmamanız gerekiyor bu da alışmış olan biri için zor olabilir ama benim için bir sıkıntı olmadı.
  • Yüzünüzü temizlerken özellikle gözünüze yağ bazlı makyaj temizleyici kullanmamanız gerekiyor. Göze makyaj yapmadığım için şu an sadece yüzümü siliyorum, benim için makyaj temizliği de kolaylaşmış oldu bu sayede.
  • Sabahları yüz yıkarken ya da duş alırken ıslandıktan sonra böyle havluya bastırıp silemiyorsunuz, o duygu bir garip..Hassas bir şekilde çevresini kuruluyorum. Belki de doğru olan buydu bu sayede göz çevreme pamuk gibi davranmaya başladım.
  • Sosyal medyada kendi kirpiklerime çok zarar vereceğime dair yorumlar aldım. Sonrasında farklı kişilerden de hiç zarar görmediğine dair yorumlar geldi. Sanırım bu sonuç kişisel, ben de deneyip göreceğim. Çok sıkça yaptırmayı düşünmüyorum ama 3-4 ayda bir bu işlem bana iyi hissettirecek.
ipek kirpik öncesi ve sonrası

ipek kirpik öncesi ve sonrası

 

Sevgili Meral Hanım’ın Uykusuz Anneler için sürprizleri olacak. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarını da takibe almanızı öneririm.

https://www.instagram.com/bymengus_etiler/

 

*müjgan kirpik demekmiş bunu da yeni öğrendim :)

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir