Kuzguncuk Biraz / Mola / Yaşam
Bir kere gidip keşke bir daha gelsem dediğim bir yerdi. Kuzguncuk..
Bugün bir toplantı sebebiyle oraya gitmem gerekince çok mutlu oldum. Çok az vaktim olmasına rağmen 15 dakika da olsa sokaklarında dolaştım.
Bir şey fark ettim, fotoğraf çekmek istediğimden beri her şeye daha çok bakıyorum, daha derin bakıyorum, daha uzun bakıyorum. Bakıyorum, bakıyorum, bazen daha önce görmediğim şeyleri, detayları fark ediyorum. Bazen insanın gözündeki perdenin kalkması zaman alıyor. Bazen de uzaktan bakınca her şeyi daha net görüyorsunuz. Uzaktan bakmanızı öneririm, her şeye, kendinize de…
Yağmurlu bir gündü, yağmurlu olmasına sevindiğim bir gündü..
Bu küçük cadde ile giriyorsunuz Kuzguncuk’a, İcadiye Caddesi. Üzerinde farklı esnaf dükkanları, mahalleyi anlatan, eskiyi ve yeniyi bir arada tutan. Bir yanda sanat galerisi bir yanda esnaf lokantası gibi..
Mesela bu kedicik mahallenin eczanesinin vitrininde, ne ilginç bir eczane vitrini değil mi?
Toplantı sonrası ne yesem diye bakarken hemen yanımda duran Sitare adlı cafe ye giriverdim. Beni melekler karşıladı yine.. 
Yemeğin gelmesini beklerken biraz utana sıkıla fotoğraf çekebilir miyim dedim, tabi dediler. Bir yandan da müşterileri çekmeden, onlara rahatsızlık vermeden nasıl çekerim diye sisi sinsi bakmaya başladım etrafa.. Bir tarafta sıcak minik bir masada ben otururken yanımdaki şu masada toplantı bile yapabilirsiniz. Duvardaki farklı yapıyı ise şimdi farkediyorum, demek ki pek derin bakmamışım oraya.
Bu koltuğu görünce ise arkadaşlarımla yapacağımız kahve sohbetleri geldi aklıma.
Koltuğu beğendim evet.
Odanın tavan süsü
Koltuğu beğendim demiş miydim?
Cafe’nin girişinde sizi karşılayanlar…
Acelem vardı aşağıdaki deftere bir şey yazamadım ama kremalı etli pazı sarmanızı beğendim, mekanı ise çok sevdim, yine geleceğim :)
Sokakta ilerlerken sağdaki bu mekanı da çok merak ettim. Gelecek sefer burdayım!

Ve aşık olduğum kapı, insan kapıya aşık olur mu, ben oldum. biiir sürü fotoğrafını çektim, çektim, çektim..

Ben bugünü çok sevdim!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir