Hamilelik


Hafta bitiyor ben yine yeni yazabiliyorum, aslında yarın 37.haftanın son günü, artık sayılı haftalarımız, birkaç hafta sonra hamiş haftalarımız olmayacak blogda, bebişli haftalarımız olacak inşallah :)

Bu hafta Ayda başını bassın diye bazı ev ödevlerimiz vardı. Öncelikle yürümek, yoga yapmak daha sonra da yediklerimize dikkat etmek. Doktorumuz bana yaş hurmayı önerdi, ama bu mevsimde yaş hurma olmadığı için kurusunu yedim, bol bol diyemeyeceğim günde 3-4 adet yeme iznim vardı. Bir de çömelmeyi sormuştum doktoruma, iyi geldiğini yapabildiğim kadar yapmamı tavsiye etmişti. Sevgili hypnobirthing doktorum Dilek Cengiz’e çömelmekte zorlandığımı, fazla dayanamadığımı söyleyince, vücutta aynı işlevi görmeyi sağlayacak olan pilates topuna oturmamı önerdi. Sağolsun bana pilates topunu verdi, nasıl rahatlatıyor anlatamam. Tüm hamişlere tavsiye ederim.

Aydişko başını bastı mı yarınki randevumuzda göreceğiz, bende ufak ufak kasılma ve sancı dalgaları var ama henüz mesanede bir baskı hissetmiyorum. Heyecanla yarınki randevumu bekliyorum, bas başını bebişim tamam mı bak o kadar uğraşıyor annen :)

Ayda’nın sabırsızlanan annesi


Yorumlar

  1. Pilates topunu ben de çok severek kullandım. Gerçekten de çok rahatlatıyor, beline de çok iyi geliyor. İnme üzerinden! :)

  2. ben hep üstündeyim de arada mola verince bakıyorum babası ve anneannesi de pek bi sevmişler, sanırım evimize bir tane edineceğim bu toptan :)

  3. ben fazla yürüyemiyorum, altta acaip bir ağrı oluyor, bu ağrı yattığım zaman sağa sola dönerken de çok oluyor. Zaten hissettiğim tek ağrı da bu. Çömelmeyi ise çok kolay yapıyorum ve inanılmaz rahat hissediyorum, ben en iyisi fırsat buldukça çömeleyim. Bugünkü randevunuzla ilgili haberleri bekliyorum.

  4. Senin ağrı dediğin belki de başının aşağı bastığının göstergesidir.Öyleyse ne güzel, yakında gelecek demek :) Ben de aşağı baskı yapsın diye yürüyorum ama henüz öyle bariz bir şey yok. Çömelmek çok iyiymiş ne güzel rahatça yapabiliyorsan! Randevu haberlerimizi de yazacağım en kısa zamanda, ben de senin haberlerini bekliyorum :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir