Hamilelik

Nasıl geçti bu haftalar, son dönemece giriverdik birden. Ben yavaşlarken, herşey daha hızla ilerlemeye başladı sanki. İki gündür, daha önce yaşamadığım bel ağrıları yaşamaya başladım, geceleri zaten uyuyamazken bir de bel ağrılarımın geçmesini bekliyorum iyice zorlaşıyor uyumak. Ama bu bel ağrıları daha çok regl döneminde yaşanan sancılardan, normal bel ağrısı değil. Bugünkü doktor randevumuzda da öğrendik ki iyi birşeymiş. Yalnız bebişimizin başı henüz basmıyor, yani aşağıda duruyor ama sağ sol oynatıyor, basması için hergün yürümeye başlayacağım. Baş basınca mesaneye baskı hissedilip sık tuvalete gidilirmiş, bacaklar arasında basınç hissedilirmiş, bu henüz bizde yok.
Bir de bu düzensiz kasılmalar var, karnım birden kaskatı kesiliyor genellikle de yamuk bir şekilde çok komik görünüyor, birkaç dakika kalıyor öyle sonra yavaş yavaş açılıyor. İşte bunların hepsi hazırlıklar vücudumdaki. O yüzden sıkıntı olarak değil de bebişin yola koyulduğunu gösteren işaretler olarak düşünüp, geçirmeye çalışıyorum.

Her doktor randevusunda olduğu gibi bu sefer de yine tatlı yememeye söz verdim, Aydişko’ya gereksiz kilolar aldırmamak için, söz bu sefer yemeyeceğim, meyve,pekmez, bal gibi faydalı şeker kaynaklarını tüketeceğim. Oysa bugün ortağın yaptığı pastayı hüpletip hatta yarına da kalanı yeme planı yapmıştık, neysee nasip değilmiş artık kendin yersin ortak :)

Haa bu arada kaç kilo aldım derseniz, toplamda 18.5 görünüyor yani 78.5 kiloyum. Bebikimiz de 3.2kg civarı. Ana kız dobişkolukta yarışıyoruz 😛
Yok yok bu sefer gerçekten yediklerime dikkat edeceğim, doğal doğum yapabilmek için bu şart, böyle gidip de doğum şeklimizi tehlikeye atmak istemiyorum.

Ayda’nın annesi


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir