Hamilelik

Yaa ben de şaşırdım duyunca, ama öyleymiş, 34.hafta değil 35.haftaya başlıyoruz bugün. Nasıl oldu anlatayım hemen;

Hypnobirthing eğitimlerimizi alırken farkettik ki doğum sırasında ihtiyacımız olan sadece normal doğumu destekleyecek değil aynı zamanda hypnobirthing tekniklerini kullanmamıza fırsat verecek bir doktor. Bu yüzden 2. doktordan da vazgeçip eğitmenimizin tavsiyesiyle üçüncü bir doktora gittik. Aydişko’nun bu kontrolde de ölçümleri 3 hafta ileride çıkınca ve de şeker ile ilgili bir problemim de olmayınca hem eğitmenimiz(Dr.Dilek Cengiz) hem de doktorumuz yumurtlama erken olduğu için aslında hafta olarak ileride olabileceğimizi, bebeğin iri bebek olmayabileceğini söyledi. Bunu anlayabilmek için de hamileliğin ilk haftalarındaki ultrason ölçümlerine bakmak gerekirmiş. Bugün Dilek baktı ve hesaplamalara göre beklenen doğum tarihi 1 hafta geride çıktı, yani bu hafta 35. haftamızdayız. Hem şaşırdım hem de sevindim, meğer bebişimizin gelmesine daha az kalmış :)

Gelelim doktorumuza; ilk defa bir doktorun ultrasonda bebeğime sevgiyle yaklaştığını gördüm, çok hoşuma gitti. Farkettim ki çevremde pozitif konuşan ve davranan insanlar olması çok önemli, sadece benim için değil tüm hamişler için. Yoksa kafanız soru işaretleri ile dolup, şaşkın şaşkın dolanıyorsunuz. Doğurana kadar kimsenin doğum hikayesini dinlememek en güzeli. Bu doktor bana güven duygusu vermenin yanısıra hassas, çok dikkatli ve pozitif konuştu. O da çatı muayenesi yaptı ve bir sorun olmayacağını söyledi. Bir de yediklerimi içtiklerimi sordu, yaptığım bazı yanlışları düzeltti(çok et yemek, omega ve magnezyum takviyesi kullanmamak gibi).

Bu hafta itibariyle beklenen doğum tarihinden önce de gelse artık kolaylıkla adapte olabiliyormuş bebik. O yüzden benim valizimizi hazırlamam lazım arkadaşlar, daha giysileri de yıkamadım, istediğim gibi gecelik de alamadım, ay eksikleri neydi bakmadım, hızlanmam lazım :)

Aaa bir de nazar patlaması yaşadık 😛 Biz evde yokken duşakabinimizin camı patlamış, banyoda yerler tuzlabuz olmuş, gece bir geldik ki heryer cam kırığı, bugün de eğitimimiz olduğu için hala banyoyu toparlamış değiliz, bir de onu temizleyeceğiz şimdi. Neysee elemterefiş kem gözlere şiş anacım, cam patlasın da bize bişey olmasın :)

Anacım dedim de yarın da annem geliyor, biraz daha rahatladım, artık annemi istiyormuşum ben onu anladım. 32 yaşına gelsen de annenin bebeğisin işte, kendi çocuğunun doğurduğunu görmek nasıl bir duygudur yaa hayal bile edemiyorum.

Ayda’nın annesi

Not: Ortağın son yazısıyla zaten ben bir gaza gelmişim kiii sormayın, çatır çatır doğurmak istiyorum, sağol be ortak koltuklarım kabardı :)


Yorumlar

  1. Hmm… Bak şimdi beni bir düşünce aldı. Derin Bebek uzun zamandır olması gerektiğinden daha büyük, son haftalarda da hep 1 hafta önden gidiyor. Acaba benim de böyle bir durumum söz konusu olabilir mi? Doktora bir sorayım bakayım.

    Öte yandan ne şanslısın! Beleşten bir hafta daha kazandın :) Hayırlısıyla gelsin Ayda Hanım.

  2. :) evet ya şanslıyım beleşten oldu gerçekten, bizim küçükhanım 3 hafta önden gidiyordu o yüzden şüphelendiler zaten, şimdi bu durumda 1-2 hafta önden gidiyor gibi oldu yani :)
    sağlıkla gelsinler inşallah her ikisi de :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir