Hamilelik


Bu hafta hypnobirthing eğitimlerimize başladık. 36.haftaya kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Eğitmenimiz Dr.Dilek Cengiz iyi öğrenciler olduğumuz için hızlı ilerlediğimizi söylüyor :) Eğitimde izlediğimiz bir videoda epey bir tombikçe bir ablanın hypnobirthing ile doğurmasını izledik. Sevgili koca da bana (dalga geçmek babında)o ablaya benzediğimi söylerek onun gibi doğum yapmamı diledi ve onun ismini taktı, bundan sonra bana Mindy diyor. Kilolu falan ama helal olsun Mindy’e nasıl sakin sakin ve gülerek!! doğurmuş bebeğini. Darısı başımıza :)

Oturmak da yürümek de zor artık. En güzeli uzun oturmak, hem varislere iyi geliyor hem de karnım baskı yapmıyor o zaman. Sağ göğüs kemiğinin altında hep bir sıkışma var sanırım Aydişko’nun sırtı ,poposu da olabilir çok emin değilim ondan. Defne annesinin karnındayken hep tekme atarmış göğüs kemiğine, neyse ki bizimki tekme atmıyor oralara sadece yaslanıyor :) Yalnız bu hafta mesaneye doğru basınç hissetmeye başladım. Her zaman olmuyor arada bir sanki mesanemin üstünede bir hareket oluyor çok tuvaletim varmış gibi geliyor ama sonra geçiyor. Bizimkinin kafası aşağıda olduğu için herhalde kafasını hareket ettiriyor arada diye düşünüyorum. Kızım annenin mesanesiyle oynamasana çok ayıp 😛

Şekil 1A’da son halimi görebilirsiniz. Üstümdeki kıyafetlerdeki ustaca kamuflajlardan dolayı, olduğumdan daha derli toplu çıkmışım bence. Biraz daha kilolu duruyorum aslında. Dünkü tartılmama göre 17 kilo almış durumdayım yani 77kg oldum.
Son 7 haftada 80’e varmasam bu civarda gezinsem diyorum, mümkün olacak mı bakalım.

Bir de canım hiç yüzmek istemiyor artık, off o da zor geliyor, sadece yoga yapasım var evde. Kilolu olmak ne zormuş, insanın canı hareket etmek istemiyor, etmedikçe de şişiyorsun tabi. Bir kısırdöngü , şimdi daha iyi anlıyorum kilolu insanların hallerini. Herkese (hamişler dışında) kilosuz, yağsız günler dileyeyim o zaman :)

Ayda’nın annesi


Yorumlar

  1. çok tatlı görünüyorsun.. göbiş süper….

  2. :)teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir