Hamilelik

Bu haftanın da ortasını geçtik. Devam eden hamile hallerim arasında reflü, kabızlık, bacak ağrısı, geceleri uyuyamama var. Bunların yanısıra bir de yorgunluk hali eklendi, sanırım bu gece uyuyamamaktan. Gündüzleri bir köşeye kıvrılıp yatmayı hayal ediyorum hep :) Yatmak da istemiyorum, hareket etmek istiyorum ki şişmeyeyim.

Kendi doktorumdaki, sezaryene yönleniren konuşmadan sonra bir fikir daha almak istedim ve yeni bir doktora gittim. Bu doktor açtı bana kitaplarını ve kadınların çatısı ile ilgili “doğumu nasıl etkiler” kısmını okuttu. Ve gördüm ki çatı tipleri doğum şeklini belirlemede kriter olarak alınamazmış. Çünkü doğum sırasında çatı doğuma adapte olmak için değişirmiş. Ama bu değişmenin ne kadar ve nasıl olacağı önceden bilinemeyeceği için şimdiden bakıp bu çatı dar, çıkım basık deyip karar almak yanlış olurmuş. Yani buna doğum sırasında bebeğin durumu, çatının durumu ve gidişata bakılıp karar vermek en doğrusu. Bu yüzden içim rahatladı.

Bu durumda kendi doktorumla ilgili bir karar almam gerekiyor. Gidip doğal doğum istediğimi anlatıp, çıkımla ilgili kararına katılmadığımı söyleyip, beni normal doğum konusunda destekleyecekse devam edeceğimi mi söylesem, yoksa direkt yeni doktora mı geçsem? Doktorumu seviyorum ama açık açık konuşsam sonrasında ona güvenebilir miyim bundan emin olamıyorum, yine en ufak bir şeyde hoop haydi sezaryene der mi?

En iyisi yüz yüze konuştuktan sonra tavrını görüp karar vermek, 2 hafta sonraki randevumuzda konuşup ona göre kararımızı veririz.

Yeni doktor kızımızın dört boyutlu resmini de gösterdi, ben yine babasına benzettim. Bir de kilosu önde gittiği için tekrar şeker yüklemesi yaptırmamı istedi, şu uzun süren cinsinden,saatlerce bekleyip saat başı şekerli sular içilen. Çok sıkıcı bir iş, şekerimde bir problem olduğunu düşünmüyorum ama napalım yaptıracağım sanırım :(

Ayda’nın annesi


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir