Hamilelik

Çok merak ediyorum onu, acaba saçları nasıl, kestane mi yoksa bir sürpriz yapıp sarı olabilir mi, babası ve benim gibi buğday tenli mi, yoksa beyaz mı?
Bir de karnımda yaptığı hareketlerini yaparken merak ediyorum, neresi anlamıyorum çoğu zaman, neresi nerde söylemişti doktor ama mesela tekme mi atıyor omuz mu yoksa dirsek mi bilemiyorum. Bloglarda okudum, bazı anneler anlıyormuş neresinin değdiğini ben hiç anlamıyorum :) Sadece poposunu ve sırtını çıkardığı zaman onları ayırt edebiliyorum, onu da etmem lazım yoksa ayıp olur di mi :)
Hani bir resim vardır, anne karnından bir ayak izi görünür, o gerçek mi acaba. Bizde de öyle bir görüntü olur mu?
Tanışmak için çok sabırsızlanıyorum ama zamanından önce değil, bekle güzelim 36.haftamız dolsun ondan sonra çok istiyorsan gelebilirsin :)

Bir günüm diğerine uymuyor bazen öyle bir mutlulukla uyanıyorum bazen de karamsarlık. Nedeni belirsiz. Saçma takıntılar yapıyorum, olmadık şeylere çok üzülüp, gerçekten çok üzüleceğim şeyleri yastık altına koyuyorum şimdi üzülmemem gerek sonra üzülürüm diye. Koca göbeğim olduğu için gülüşüm değişti, bu bana has birşey sanırım, gülerken Bestami’nin kemancısına benziyorum (Beyaz Show’da tombik bir Trakyalı kemancı amca vardı ya o işte), sadece güldüğümü zannederken olmadık yerde göbeği sallayan kahkahalar çıkıveriyor. Bazen de çoook sinirleniyorum, normalde yumuşak,sakin biri olan kendimi tanıyamıyorum. Bu kadar dengesiz değildim bir haftadır bunalımdayım sanki, hormonlar kendinize gelin aloooo! Bir de bu vücuttaki son değişiklikler sinir yapıyor sanırım bende. Ağır bir insan olup rahat hareket edememeyi kabul edemiyorum. Ama yediklerimden de eksiltmiyorum, hatta önceden planlayıp uygulamak için elimden geleni yapıyorum.
Öyle 5-6 kilo alan hamilelere de uyuz oluyorum, ne güzel hareket ediyorlardır şimdi :( Ben yürürken bile zorlanmaya başladım :(

Nasıl da romantik başlayıp sinirle biten bir yazı olmuş, işte bu günlerde ben böyleyim..

Ayda’nın annesi


Yorumlar

  1. insanın b günü bi gününe uymuyo hamilelikte.hatta günü bırak bi saat içinde farklı duygular yaşıyosun.kilolara,ağılara ragmen güzel ya hamilelik,ben çok sevdim:)

  2. evet evet çokoprenses ben de çok sevdim, işte arada bir geliyorlar sadece :)

  3. Anonymous diyor ki: Mart 8, 2010 at 12:36 pm

    arada geldikce yaz sen de o zaman :) Ayda geldikten sonra bir sure yazamayacaksin zaten :)
    anonim zehrosh

  4. evet geldikçe yazıyorum takip ettiğiniz için teşekkür ederim :) sen neden adsızsın zehrosh?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir