Dijital Topuklar 2016! Anne / Yaşam

2009’dan beri yazıyorum. Blogcu Anne‘den ilham alarak blog yazmaya başladım. Bu yazma isteği kendime yeni bir kariyer yaratmama vesile oldu. Sosyal medyanın gücü ile de kariyerim şu an dünyada ve Türkiye’de yükselen yıldız olan bir sektör içinde sürüyor. Bu gelişim içinde amatörce başlayan her şey, yeni yazılan kurallarla profesyonelleşti. Hala da kurallar yazılmaya devam ediyor. Bizler yani içerik üretenler kural olmayan bir ortamda çalışmanın sıkıntılarını uzun zamandır yaşıyoruz, zaman zaman da dile getirdik. “Bu böyle olmamalı, bu işte bir yanlışlık var” dediğimiz çok durum oldu. Elif’le bu konuda bir şeyler yapılmalı dedik dedik durduk ve onun BlogHer’e katılması bizim için dönüm noktası oldu. Kendimizde “biz de yapabiliriz” gücünü bulduğumuz anda yani 1 sene önce çıktık yola.

Hayallerimizin de ötesinde bir hal aldı. Ele almak istediğimiz konular hiç değişmedi, 1 sene önce”bunu konuşmalı” dediğimiz her şeyi yarın konuşuyor olacağız. Yarın kimlerle neler konuşacağız burada

Yola çıkış noktamız “bu konuları ele almalı” iken şu anda ilham veren kadınların, o gücü kendinde bulamayanlarla biraraya geldiği, destek ve sinerji hissettiği, elele birlikte yükseleceğimiz, dijitaldeki kadınların referans noktası olmayı hedefleyen “dijital kadın platformu” nun ilk adımını zirve ile atıyoruz. Bu sene belli ki çok daha fazla çalışacağız ve sınırlarımız hayallerimiz olacak.

Bu 1 senede çok teşekkür biriktirdik, hepsini yarın sahiplerine iletmeye çalışacağız ama yarın belki orada olamayacağı için teşekkürümü duyamayacak 2 kişi var; yarın yine ben çalışabileyim diye çocuklarıma bakan Annem ve yıllardır girişimci ruhuma sabırla katlanıp destekleyen Barış. Size ve tüm ailemize burdan da teşekkürlerimi iletmek istedim.

Yarın Dijital Topuklar’ı sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Dijital Topuklar Facebook 

Dijital Topuklar Instagram

Dijital Topuklar Twitter

 

 

 

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir