Bölgesel zayıflama mümkün mü? #sıkılaşmahareketi / Anne / Güzellik-Bakım

tartı

Sıkılaşma hareketi çalışmalarım hızla devam ederken yeni bir bölgesel zayıflama programına başladım. Baktım evde kendi kendime yaptığım egzersizler ve boğazımı kesme çabalarım bir sonuç vermiyor, en iyisi profesyonel bir yardım alayım dedim..

Alle Klinik’te 10 seans (5 haftalık) bölgesel incelme programına katıldım. Bu programda hem bazı özel cihazlarla incelmek istediğiniz bölgelere uygulamalar yapılıyor, hem de bir diyetisyen kontrolünde beslenmenize dikkat ediyorsunuz.

Bu programa yaklaşık 2 hafta önce 64.2 kg olarak başladım. Şu anda 62,5kg olmamın yanısıra hem kendimi çok iyi hissediyorum hem de uygulama yapılan karın bölgemde farkı hissetmeye ve görmeye başladım. İlk seansta ölçümlerim yapıldı, aşağıdaki gibi..5.seans sonrasında yani önümüzdeki hafta içinde tekrar ölçüm yapılacak ve farkı göreceğiz.

ölçüm

Peki bu programda neler var?

eximia

Eximia: Ses dalgaları ile kavitasyon baloncukları oluşturup yağ hücrelerinin yok olmasını sağlıyor. Bu cihazın iki başlığı var, birinde bu ses dalgaları incelecek bölgeye uygulanıyor, diğer başlık da vakum ile bölgenin sıkılaşmasını sağlıyor. Bana her seansta yaklaşık 1,5 saat bu cihaz ile masaj uygulanıyor. Uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir acı veya ağrı hissetmiyorum. Sadece hafif kızarıyor ve geçiyor.

ozon sauna

Ozon sauna: Sıcak kabin içinde deri yoluyla vücuda oksijen veriliyor. Ozon sauna ile ısı, derinin 4 ila 6 cm altına nüfuz ediyor. En güzel tarafı ozonlu buhar sauna ile 1 seansta 200-450 arasında kalori harcamanız. Böylelikle yağlanma ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağladığını söylüyorlar. Ben sıcağa ve buhara çok fazla dayanabilen biri değilim. 20 dakikadan fazla durmak beni sıkıyor. Ama ozon sauna sonrası cildimi çok iyi hissediyorum, sanki bakım yapılmış gibi oluyor.

presso

Presso: Parça parça olan bu kıyafet, vücudunuzun farklı yerlerine basınç uygulayarak dolaşımın artmasını, biriken sıvının vücuttan atılmasını sağlıyor. Tam bir masaj duygusu diyebilirim, çok dinlendirici..

Bir seansım Eximia uygulaması sonrası ozon sauna veya presso ile birleşerek yaklaşık 3 saat sürüyor. Yani bölgesel incelme için buna benzer programlara katılmak isteyenlerin her seans için bu vakti gözden çıkarması gerek.

Ayrıca her hafta Alle Klinik Diyetisyeni Burcu Hanım ile kilo ve gidişat kontrolümüz var. Burcu Hanım benim hayat tarzıma, yediklerime, damak zevkime uygun bir programı hazırladı ve sürekli takip ederek benim için büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Bu sayede zorlanmadan, aç hissetmeden ya da tatlı krizine girmeden kolayca yazdığı diyet programını uygulayabiliyorum. Bana önerdiği detoks çayı ve ara öğün kurabiye tarifini de paylaşacağım. Her ikisi de çok lezzetli.

Paylaşımlarım sırasında arkadaşlarımın bana sorduğu soruyu buradan da yazmak istedim. Peki bu program bitince eskiye dönüş olacak mı? Ben de Alle Klinik uzmanlarına sordum. Diyorlar ki, bu yoğun program sonrası ayda 1 gün 1 saat koruma programına devam ediyorsunuz. Ama önemli olan kilonuza dikkat etmeniz. Eğer beslenmenize dikkat edip kilo almazsanız bir değişiklik olmaz. Kilo almaktan kastettikleri de birkaç kilo değil hamilelikte alınan kilolar gibi cildinizi gerip elastikiyetini kaybettiren yüksek kilolar..

Gelelim can alıcı soruya bölgesel incelme mümkün mü?
Henüz ölçümlerim yapılmamasına rağmen benim hissettiğim ve gördüğüm karnımda 2 doğum sonrası sarkan fazlalıkların, yanlardan çıkan yağların toparlandığı ve azaldığı..Haftaya size sayılarla da farkı göstereceğimi umuyorum, çok da heyecanlıyım. Bir yandan bunu paylaşmak zor, bir yandan motive edici..Umuyorum yüzümü kara çıkarmam :)


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir