Bebek banyosunda köpük Bebek

hipp3

Kızlarımın en sevdiği şeylerden biri suyla oynamak. Dolayısıyla her yemek sonrası el yıkamaya da bayılıyorlar. Çok yağlı olursa ağızlarını da yıkıyoruz. Genelde ben sadece el yıkamayla geçiştiriyorum çünkü Melisa daha ziyade sabunu yalamak, yemek niyetinde. Ayda’nın da durulama kısmı bazen çok kısa sürüyor ve ellerinde sabun kalıntıları oluyor. Hatta bir ara hava çok soğukken ellerinin üstü çatlamış, kaşıntıları olmuştu, iyi durulamıyor olmasının da bunda etkisi olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar bebekler için olan sabunlardan kullansam da o yüzden pek içime sinmiyor.

Bu el yıkama ve banyo seanslarında bu yüzden genelde en saf olan, organik denen şampuanları tercih ediyorum. Onlar da maalesef pahalı. Geçenlerde kızlarımın halası bana bir fikir verdi ve uzun zamandır bu şekilde yapıyoruz. Hem pratik hem de ekonomik bulduğum için burada da paylaşmak istedim.

hipp1

Halamızın tavsiyesi ile Hipp köpük sabunlardan alıp bitince de içine başka sabun veya şampuanlar koyarak mekanizmasını kullanıma devam etmeye başladık. Köpük hem banyo sırasında hem de el yıkamada çok daha çabuk arınıyor. Kutunun içine 1/3 oranında sabun veya şampuan, 2/3 oranında su koyup biraz sallıyoruz, işte yeni köpük sabununuz hazır!
Hipp’in aslında bu ambalaj için yedek satılan köpük sabunları var ama sürekli el yıkanan 2 çocukla bana büyük boy bir şampuanı alıp azar azar onunla köpük yapmak daha ekomomik geldi. Hipp’in bu ürünü de bence biraz pahalı.

Sevgili Hipp, sen çok sevdiğim bir markasın ama üzgünüm bu sefer sadece kabını kullanıyorum :)

Maalesef köpük yapan başka bir düzgün ürün bulamadık. Piyasada köpük yapan sabunluklar var ama Hipp’in ki kadar sağlam ve uzun ömürlü mekanizması yok.

Özellikle küçük bebeğinizin banyosunda köpüğü sıvı sabuna nazaran denemenizi öneririm. Kısa zamanda hem temizlenmesini hem de sabundan arınmış olmasını isteyenler için bence köpük kullanmak çok pratik bir çözüm. Çocuklar da sabun yerine köpükle yıkamaya bayılıyor, eğer yıkanmak istemeyen çocuğunuz varsa ona da değişik gelebilir.


Yorumlar

  1. Zuhal diyor ki: Mart 10, 2015 at 2:54 pm

    benim iki kızım da saçlarının durulanmasından hiç hoşlanmıyor. Küçük kızım (19 ay) için köpük şampuan kullanıyorum ve içim rahat. Büyük Kızımın (6 yaş) saçlarını temizleyebilecek ve kolay durulanabilecek şampuan öneriniz var mı?

    • admin diyor ki: Mart 10, 2015 at 9:34 pm

      Ayda da hiç hoşlanmıyor kafasının yıkanmasından o yüzden şampuanı köpük olarak kullanmak bizde işe yaradı, çabucak durulanıyor. Ben büyük için de köpük şampuanı öneririm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir