*resim pinterest'ten alınmıştır. Alışveriş / Bebek

 

*resim pinterest'ten alınmıştır.

*resim pinterest’ten alınmıştır.

Banyo zamanı hep keyifli olmuştur bizde. Çok şükür ki iki çocuğum da seviyor suyu, suyla oynamayı, yıkanmayı. Sadece bir ara Ayda’nın “başımı yıkama anne” dönemi olmuştu (bir ara göz yanması sebebiyle endişelendi) o da geçti.

Ben her iki bebeğimde de ayakta durabilir çağa gelene kadar, her yerde bulunan, bebek banyosu denince karşınıza çıkan, bebek küvetini file ile birlikte kullandım. Yenidoğan günleri dışında yıkandığı suyun içine oturtmak fikri benim hoşuma gitmemiştir, kendim de yapamam hatta havuza girmeyi bile sevmem bu yüzden.

Bir de ayakta yıkanmasını tercih etmemizin asıl sebebi idrar yolu enfeksiyonu riski. Melisa 3-4 ay önce çok ağır bir şekilde idrar yolu enfeksiyonu geçirdi. O zaman doktorun ayakta yıkayın, yıkandığı suya oturtmayın tavsiyesi ile ayakta yıkama dönemimiz başlamış oldu. Melisa 1 ay önce yürümeye başladığı için dengesi çok iyi değil, yürürken hiç sorun yok ama kaygan zeminlerde özellikle ayakta yıkanırken kayıp düşme, bir yerini çarpma endişesi oluyor bende ve eşimde. Artık fileye de oturacak ebadda olmadığı için küvetinde yıkayamıyoruz. Ne yapsam, nasıl yıkasam diye araştırırken banyo vakti ile ilgili karşıma çıkan seçenekleri buraya da yazayım istedim, belki birilerinin işine yarar.

Ben oturabileceği, tutunabileceği, destek alabileceği neler olabilir diye araştırdım. Önce Bumbo koltuklar aklıma geldi ama fiyat sebebiyle ve de yine yıkandığı suya oturur gibi olacağı için eledim.

bumbo bebek koltugu

 

Daha sonra aşağıdaki banyo ürünlerini gördüm nette gezinirken. Munchkin‘in bu banyo oyuncak ve aksesuarlarına bayıldım. İlki basket potası, ikincisi ısı göstergeli kaydırmaz yapışkan daireler, üçüncüsü de duvara yapışan harfler. Banyo sevmeyen çocuklara güzel oyalanma sebebi olabilir hepsi de.

 

munchkin banyo basket munchkin banyo kaydırmaz munchkin banyo

Daha sonra aşağıdaki ürüne rastladım satışını Amazon‘da buldum

 

 

 

 

shibaba-toddler-bath-seat-green

Bu ürünün daha erken aylar için aşağıdaki türleri de mevcut:

bebek banyosu

 

Ne yapsam nasıl yapsam diye düşünürken başka amaçlarla gittiğimiz İkea’da her Türk vatandaşının sahip olduğu sivrizekam ile şu görmüş olduğunuz ortası çıkan lazımlığı alarak sorunuma çözüm bulmuş oldum. Hem oturacak, hem poposu boşlukta olacak, hem de arkasını yaslayacak :)

ikea lazımlık

Eee ne demişler: İkea evimizin her şeyi!

 

 

 

 

 

 


Yorumlar

  1. Haha, harika bir çözüm bulmuşsun, tebrik ederim :))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir