Hamilelik


Dünkü doktor randevumuzda öğrendik ki biraz daha aşağı inmiş Aydişko, bu yüzdenmiş benim hafif kasılmalarım, ağrılarım. Bunu duyduğuma çok sevindim, bir de kilo alımında geçen haftalardaki gibi çook hızlı gitmediğimizi öğrendik, bu da ayrı bir rahatlama sebebi oldu. Bu hafta 4 kiloyu buluruz diye korkuyordum, neyse ki 3800gr gibi dedi doktorumuz. Bu durumda olmamız doktoru da rahatlattı, normal doğum yanlısı olduğu için geçen haftalarda bu hızla kilo almaya devam ederse bebiş normal doğum olmayacak diye korktuğunu itiraf etti. Ama tabi hiçbirşey belli olmaz, hayırlısı deyip yürüyüş, yoga ve pilates topuna devam..
Bir de hurma yemeye devam, çok da zevkle :) Tadına bayılmamın dışında öğrendim ki hurma doğum sancılarını başlatan oksitosin hormonu içeriyormuş, doktorumuz da bu yüzden bize önermiş (çok yüksek oranda şeker içerdiği için 3-4 adedi geçmemek şartıyla). Doğuma faydaları dışında çok daha farklı faydaları olduğu da yazıyor internette, hatta bir insanın sadece su ve hurmayla yıllarca yaşayabileceği söylenmiş, ne kadar doğru bilmiyorum. Yine de günde birkaç tane yemekte fayda var gibi geldi bana. Aslında yaş hurma tavsiye etti doktorum ama bu mevsimde olmayacağı için kurusunu yiyorum

Bakalım 38.haftamızda gelecek mi Ayda hanım, doktora birkaç gün sonra yeniden gideceğim, çıkarken bana belli olmaz belki daha erken gelirsin dedi, umarım dedim içimden :)

Ayda’nın annesi


Yorumlar

  1. Yürüyüş, yoga, pilates… Çok takdir ediyorum seni ben kılımı bile kıpırdatmıyorum artık, sadece işe gidip geliyorum ve rutin ev işleri. Normal doğum olursa bu hareketsizlik beni epey zorlayacak galiba, bu arada bizim doktor 3500 den sonra normal doğum istemiyor, zaten hiçbi türlü istemiyor da:))) Kendisi ağzıyla söylüyor rekorum 5700 gr. diye ama zorlamaya gerek yokmuş, neyse ayrıntıları anlatıcam yarın ki postumda.

  2. senin işe gidip gelmen de sana yeterince hareket sağlıyordur, ben evde olduğum için bunları yapıyorum, yoksa devirip popomu yatıp kalacam :)3500 ü sınır gösteren doktor ilk defa duydum, genelde hepsi 4000 diyor ama çoğu doktor bebek kilolu değilse de başka mazeretler buluyor. yarınki postunu bekliyorum :)

  3. ya işte beni caydırmak amacı başka bir şey değil, ben de 3900-4000 diye biliyorum. Onun savunması da 3500 gözüken bebek 4000-4500 aralığında olabilirmiş, yanılma payı varmış.

  4. 3500 görünen bebek daha düşük kilolu da olabilir, +/- olabilir diyorlar ultrason sonrasında kiloyu söylerken. Sen yine de moralini bozma, umarım herşey istediğin şekilde olur :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir